Úvodní stránka - Vítá Vás obec HodoniceVítá vás obec Hodonice

Hodonice leží 4 km jihovýchodně od Bechyně v nadmořské výšce 419 metrů. Pravěké osídlení můžeme zařadit do starší doby kamenné, což potvrzují nálezy v okolí Březnice. První konkrétní zmínka o Hodonicích pochází z 3. srpna 1268. Biskup Jan III. z Dražic prodal tuto obec s dalšími biskupskými vesnicemi králi Přemyslu Otakaru II. spolu s horou Bechyně. V následujících staletích se staly pevnou součástí bechyňského panství.

Více o obci

Úřední deska

Informační a varovný systém obce Hodonice

Informační a varovný systém obce Hodonice Obec Hodonice oznamuje občanům, že byl dokončen Informační a varovný systém pro obec Hodonice, který byl z 60 % financován z účelové dotace v rámci Programu obnovy venkova Jihočeského kraje v roce 2023.


Poskytnutí nadačního příspěvku

Poskytnutí nadačního příspěvku Obci Hodonice byl v letošním roce poskytnut finanční příspěvek od Nadace ČEZ k úhradě nákladů na schválený projekt s názvem "Podpora regionů 2023". Schválený příspěvek ve výši 70.000,-- Kč byl použit na nové vybavení a modernizaci kanceláře obecního úřadu. Děkujeme Nadaci ČEZ za spolupráci, získané finance přispěly k lepšímu vzhledu, pracovnímu prostředí a k příjemnějšímu a čistějšímu zázemí pro občany.


Leták MAS

Leták MAS


Svoz komunálního odpadu

Svoz komunálního odpadu - firma Rumpold oznamuje, že svoz komunálního odpadu od 2. října 2023 bude prováděn dle zimního režimu každý týden ve čtvrtek.


Jednání zastupitelstva obce

Jednání zastupitelstva obce se bude konat v pondělí 25. září 2023 od 19:00 hodin.


Více

Důležité odkazy

Logo Informační centrum elektrárny Temelín

Logo elektrárna Temelín

Logo - Novinky z obce

Logo - CzechPoint

Logo - Jihočeský kraj

Logo - geoportál

Logo - sociální program

Logo - Portál veřejné správy

Logo - Ministerstvo vnitra

Logo - elektronický portál územních samospráv